ImplementaceKomunikační strategieKonzultaceStrategie & InsightStrategie značky

Jak přiblížit diamanty značky ALO světu střední třídy?

Klient: ALO Jewelry

Problém

Cílem marketingové strategie značky ALO bylo rychle vybudovat tržní penetraci. Diamanty a šperky z nich byly ovšem vždy spojovány se světem bohatých, a tak vnímány jako nedostupné pro většinu společnosti. Je možné najít takovou strategii, kterou by si značka diamantových šperků ALO našla roli v životě a kultuře střední třídy, a tak rychle vyrostla?

Řešení

Strategie, kterou Idealisti pro značku ALO vytvořili, stavěla na prezentaci diamantů jako důležité součásti rituálu obdarování střední třídy ve „vyspělém“ světě. ALO bylo tedy definováno jako značka diamantů pro novou střední třídu Nové Evropy. Jako taková provází své zákazníky zásadními chvílemi jejich života, které jsou univerzální pro všechny jedince.

Na formulování značkové a komunikační strategie navazovala komunikační kampaň a vývoj nového webu. V tomto případě jsme byli součástí realizačního týmu a v pozici konzultantů jsme dohlíželi na to, zda komunikace probíhá v souladu se strategií, a byli jsme autory zadání pro danou kampaň a webovou stránku.