Komunikační strategieStrategie & InsightStrategie značky

Bohemia Chips: Jak strukturovat portfolio značek českých chipsů, které mají odolat silné mezinárodní konkurenci?

Klient: Intersnack

Problém

Společnost Intersnack je v ČR leaderem trhu se slanými snacky. Její umbrellou je značka BOHEMIA, která je spojována zejména se stěžejní řadou BOHEMIA CHIPS. Zatímco kategorie chipsů obecně meziročně roste, některé produktové řady klesají. Intersnack se proto rozhodl zastavit tento nepříznivý trend a naopak upevnit svou pozici na trhu atakovaném zejména značkou Lay’s.

Řešení

S cílem zjistit vnímání značkového portfolia BOHEMIA spotřebiteli a zmapovat jejich očekávání a motivátory provedli Idealisti kvalitativní výzkum a kvantitativní šetření. Na základě toho jsme navrhli positioning značky BOHEMIA jako tvůrce agendy toho, co dnes představuje češství, a redefinovali strukturu značkového portfolia.

Pro navazující komunikační kampaň, kterou realizovala reklamní agentura McCann PRAGUE, jsme připravili sadu komunikačních témat odpovídajících výše jmenované pozici. Z tím účelem jsme zorganizovali sérii spolutvořivých workshopů, jejichž cílem bylo naplnit význam pojmu “češství”. Využili jsme pro to primárně projektiví techniku koláže.

Výsledek

Naše výstupy posloužily jako zadání pro navazující práci reklamní agentury. Inspirační materiály vycházející z workshopů jim usnadnili kreativní práci a strategické dokumenty zjednodušili rozhodováná při nastavování kampaně.