Vracíme zákazníky a jejich reálné motivace zpět do centra vašich rozhodnutí

Každé podnikání je sázkou na lidské chování. Představte si, že víte, čím je toto chování vedeno. Jaké jsou skutečné lidské touhy a potřeby, které v konečném důsledku určují, jestli vaše firma uspěje, nebo ne. Představte si, že rozumíte, jak spotřebitelé žijí a že umíte popsat ideální zákaznickou zkušenost a motivace, které ovlivňují nákupní rozhodování zákazníka, a tím i prodeje.

Většina naší práce spočívá v tom, že klientům pomáháme podívat se na jejich podnikání zvenčí. Náš tým, který tvoří antropologové, sociologové, ekonomové, novináři a designéři, pomocí společenských věd studuje lidské chování a klientům pomáhá nahlížet na jejich podnikání z nové perspektivy. Náš jedinečný přístup kombinuje metody společenských věd a tradičních firemních technik s cílem klienty srozumitelně a komplexně nasměrovat vpřed.

Kdo jsme

Kateřina Sv. Gillárová

Kateřina je poradkyní a výzkumnicí v oblasti komunikace. Svou profesní dráhu začala v reklamní agentuře Křídla a pokračovala v TBWA na pozici brand managerky. Dnes je managing partner společnosti Idealisti. Katka je také doktorandkou oboru sociologie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Soustředí se na problematiku role informačních a komunikačních technologií v každodenním životě teenagerů.

David Šimák

David je poradcem v oblasti brand a user experience. Několik let byl nezávislým konzultantem, dnes patří mezi Idealisty-zakladatele. Vystudoval informační management na VŠE Praha. Přes krátkou praxi v IT dostal do světa reklamy, kde se postupně dostal z pozice copywritera (Men on the Moon, TBWA) do funkce Strategic Plannera (Thamesdown CZ). Působil i jako redaktor týdeníku Marketing&Media. V současnosti se zabývá přenosem brand values do uživatelské zkušenosti a spotřebitelskými trendy.

Libor Šejna

Libor Šejna se pohybuje v reklamě a marketingu již od devadesátých let minulého století. Pracoval jako kreativec ve společnostech Men on the Moon a Thamesdown a spoluvlastnil kreativní shop Space. Nyní se zabývá řízením a realizací dlouhodobých projektů, které vyžadují propojení znalosti designu, výzkumu a technologie. Baví ho iniciovat a koordinovat změnu.

S kým si rozumíme

Kateřina Zachová

Brand konzultantka

Míša Duda-Jandová

Výzkumnice

Zita Navrátilová

Designerka

Náš proces

Výzkum a insight

Zkoumáme chování lidí ve snaze určit vazby mezi ním a jejich nákupními zvyklostmi a odhalit, co jako zákazníci potřebují nebo po čem touží.

Strategie

Poznatky z výzkumu spárujeme s praktickými návrhy strategického postupu a vytvoříme například plán komunikace značky.

Realizace

Strategická doporučení uvádíme v život prostřednictvím designu, který chápeme jako nástroj k naplnění obchodních cílů.

Implementace

Nezbytnou součástí našich činností je pomoc klientovi s implementací našich poznatků a doporučení.